Grand Step Koláček

10. května 2009 v 12:43 |  Připouštění 2009
Grand Step Koláček šampion 100 - denního testu plemenných hřebců 2003


Stanice plemenných hřebců

Společně se založením naší Sportovní Jezdecké Stáje zakládáme Stanici plemenných hřebců, kde budeme moci od roku 2009 uvítat jedny z nejlepších teplokrevných hřebců připouštějících v České Republice přirozenou plemenitbou.


Úzce spolupracujeme se Zemským Hřebčincem Tlumačov . Pro rok 2009 - Plemenný hřebec Grand Step Koláček, šampion 100 - denního testu plemenných hřebců 2002.


Hřebec je již ustájen v naší stáji. Připouští přirozenou plemenitbou. Možnost ustájení kobyl na připuštění ve venkovních i vnitřních boxech, k dispozici výběh, možnost ježdění. Cena ustájení 100 Kč/den, veterinární péče a podkovářské služby zajištěny. Možnost dovozu ustájených kobyl na připuštění pouze za cenu PHM. pro více info viz. kontakt.


Naše stránky budou včas obnoveny a doplněny foto a rodokmeny plemených hřebců, které by jsme mohli v naší stanici pro další léta uvítat a byly by jsme rádi, kdyby jste nám napsali, kterého hřebce by jste na vysočině rádi viděli.


GRAND STEP KOLÁČEK

Grand Step

2741 Grand StepGrannusGraphit
Odessa
LutanaLungau
Agentin
766 Venezia (Q II-257)
skok ,,ST¨¨ drezura ,,S
Quoniam IIQuoniam
331 Portius - Gotika
642 VenezuelaSingapur
Vostrucha - 41Grand Step
Koláček představuje v populaci českého teplokrevného koně krevní kombinaci, výstižně označovanou profesorem Hučkem jako trakénohannoveran. Označení vzniklo pro koně hřebčína Albertovec, v tu dobu patřící k československé reprezantační skokové špičce. Trakén v původu hannoverského koně hrál stejnou roli jako plnokrevník u holštýna. Dal vznik několika hannoverským liniím a podílel se na jeho zušlechťování. Ještě dnes se (i když ojediněle) v původech hannoveránů objevuje. Například v původu Grand Stepa. Vyšší podíl trakénské krve signalizuje drezurní specializaci. U hřebce Grand Step Koláček nejen pro připařování, ale i drezurní využití. Pro skokovou orientaci nemluví ani neprověřená skoková výkonnost otce i matky.


Otcem je hannoverský 2741 GRAND STEP po Grannus. O vraníku Grannusovi není třeba se vyjadřovat. Jeho chovatelská a sportovní kariéra je hvězdná a je popsána i v našem odborném tisku. Grand Step však výkonnost z důvodu zranění nemá. Do hřebčince v Tlumačově byl zapůjčen od Paula Schockemöhleho na dva roky, zplodil 141 hříbat. Jedna z jeho dcer, Parádis Petra Michálka z Příbora, se stala vítězkou finále přehlídky tříletých klisen 2003.


Matkou Grand Stepa Koláčka je bývalá albertovská chovná klisna 766 VENEZIA, vlastní sestra pepiniéra Quoniama III. Venezia dala mimo představovaného hřebce 5 hříbat, z nichž nejzajímavější je Topik (ST) po Topas. Matkou Venezie je trakénská klisna Venezuela po plnokrevníku Singapur, importovaná z hřebčína S.M.Kirova s výkoností drezura S, skoky ST.


Hřebec má více jak 50% trakénské krve. Mimo matky je trakénský předek i u Grannuse, když jeho matka Odessa je po trakénském hřebci Ocean.


VÍCE FOTO GRAND STEPA VIZ FOTOALBUM


Pro všechny zájemce o připouštění - sezóna už začala!!! A tak na nic nečekejte a před začátkem říje zavolejte ať domluvíme podmínky.


Foto a video připouštění v brzké době dodáme na net.


Plemenný hřebec Thurýn Frýbert
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 AugustNix AugustNix | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:10 | Reagovat

prescription patches for pain relief  <a href=http://www.iktorivil.hundpoolen.se/>kopa iktorivil pa natet</a>  the pill pill vitamin

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama